Maja on avatud
E-R 8.00 – 17.00
Palume vastuvõtule registreerida
Vastuvõtuajad leiad asutuse nimele vajutades
Maja on avatud
E-R 8.00 – 17.00
Palume vastuvõtule registreerida
Vastuvõtuajad leiad asutuse nimele vajutades
Kontakt
Asume Akadeemia 2, Pärnu
Riigimaja kaasaegseid ja mugavaid töötingimusi on võimalik kasutada ka majas mitte töötavatel inimestel ja ettevõtetel.
Riigiasutuste töötajad saavad koosolekuruume ja kaugtöökohti broneerida tasuta läbi Outlooki kalendri.
Erasektorile on koosolekuruumide broneerimine tasuline ning valikus on suuremad ja hea ligipääsetavusega ruumid.
Akadeemia tn 2 maja ehitati 1972. aastal ning huvitavaks ajalooliseks faktiks võib pidada seda, et riigimaja hakkab asuma kandis, kus kunagi paiknes 14. sajandi Uus-Pärnu ordulinnus. Seega hoone asukoht on omamoodi ajaloolise väärtusega.
Hetkel paiknevad riigiasutused neljas erinevas asukohas. Pärast riigimaja valmimist on avalikud teenused leitavad värskelt renoveeritud riigimajast.
Ehituse käigus uuendati hoone ruumiprogrammi luues kvaliteetsed tööalad, mugavad puhkeruumid ning klienditeenindusala. Lisaks kaasajastati hoone tehnosüsteemid, kütte- ning ventilatsioonisüsteemid, tähelepanu on pööratud ligipääsetavusele. Kõikidele töökohtadele kavandati uus ja funktsionaalne büroomööbel. Taaskasutuse põhimõttel on säilitatud väga heas korras olnud suure saali põranda parkett ja 5. korruse saali omapärane vineerist kaalagi ning taastatud sai ka selle tähistaeva laadi valgustus.
Riigimaja rajamisel vabanes riik ligemale 1000 m2 pinnast. Eelnevalt oli hoone pinnaefektiivsus keskmiselt 20 m2/töökoha kohta, peale hoone renoveerimist 15 m2/töökoha kohta. Kokku rajati hoonesse veidi üle 90 töökoha.
Hoones on mitmes kohas jäetud teadlikult nähtavale hoone tehnosüsteemide erinevaid osi – fuajees, koridorides, suures saalis. See ei ole niivõrd sisearhitekti loominguline valik iseenesest, vaid valik mitte varjata seda, mis meil hästi toimiva hoone jaoks vajalik. Sisuliselt on see ilmekas näide kirjeldamaks, kuivõrd on aja jooksul arenenud turvalisuse ja parema sisekliima tagamise nõuded – 1972 aastal valmis hoone ilma kõigi nende värviliste torude ja juhtmetega, ning see sobis meile. Tänapäeval hindame paremat ruumide siseõhku ja ootame hoone automaatikasüsteemidelt kiirelt reageerimist nt tulekahju korral. Seda mehhaanilist abiväge on meil palju vaja, kitsas ruumis nende kinni katmise asemel kannatab neid ka päris hästi eksponeerida, käsitleda ruumi kujunduslike elementidena jne.
Pärnu Akadeemia 2 riigimaja ilmestab Maryliis Teinfeldt-Grinsi tekstiilitaies „Kodutee“
Autori sõnul saab maastikku samastada meelekujundiga, mis sarnaneb oma olemuselt kunstilise märgisüsteemiga, kus igaüks näeb ja mõistab vaadeldut pisut erinevana.
„Maastik on mälukomponentide summa, pilkude kogumik, kus oluline pole maastike ja nende elementide ikooniline tähendus ega nende semiootiline tähendusrikkus, vaid võime minevikku iseendas uuesti läbi elada. Tikand „Kodutee“ on kunstniku pilk Pärnu linnasüdamele,” selgitas autor.
Renoveeritud riigimaja avas uksed 2022. aasta lõpus.
Tellijad Rahandusministeerium ja Riigi Kinnisvara
Projekteerija Sirkel ja Mall OÜ
Arhitektid Evely Nurk ja Lembit Tork
Ehitajad Tartu Ehitus AS ja Tera Ehitus OÜ
Omanikujärelevalve Keskkonnaprojekt OÜ
Fotograafid Hendrik Osula ja Eiliki Pukk
Maja on avatud
E-K 9.00 – 16.00
N-R kokkuleppel asutustega
Palume vastuvõtule registreerida
Vastuvõtuajad leiad asutuse nimele vajutades
Kontakt
Asume Roheline 64, Pärnu
Riigimaja kaasaegseid ja mugavaid töötingimusi on võimalik kasutada majas asuvate riigiasutuste töötajatel.
Riigiasutuste töötajad saavad koosolekuruume broneerida tasuta läbi Outlooki kalendri.
Pärnu Roheline 64 riigimaja ilmestab Arvi Andersoni ja Roman-Sten Tõnissoo seeneniidistikust kasvatatud reljeefne seinapannoo „Maadeavastajad“
„Maadeavastajad“ on kolmeosaline seeneniidistikust vormitud ja kasvatatud reljeefne seinapannoo, mille abstraktsel maastikul on rändamas kuldne siil ja röövik. Autorite sõnul kujutab teos midagi väga olulist – elusvormide igavikulist omavahelist seotust. Lookleva vormiga teos toob kontori keskkonda kontsentreeritud osa loodusest, mis tihtipeale jääb meile nähtamatuks. Seened on looduses suured liitjad, olles loendamatute liikidega sümbioosis, ent ka lagundajad.
„Ka riigimaja võiks vaadata kui erinevaid keskkondi, teenuseid ja huvigruppe siduva ning toetava institutsioonina. Keskkonda tuleks mõista läbi kooseksisteerimise, omavaheliste suhete ja piirialade, mitte aga eraldiseisvate osadena neid teineteisest lahutades,” rääkisid autorid.
Renoveeritud riigimaja avas uksed 2023. aasta sügisel.
Tellijad Rahandusministeerium ja Riigi Kinnisvara
Projekteerija Kompro OÜ
Arhitektid Anni Vanemb ja Andrus Kilumets
Ehitajad Tartu Ehitus AS ja Tera Ehitus OÜ
Omanikujärelevalve Infragate Eesti AS
Fotograaf Margus Pahv
Riigimaja planeerimisega alustame 2028. aastal.
Keskväljaku ja Pika tänava piirkonnast tekib tulevikus terviklik ja kõrgetasemeline avalik ruum, mis seob vanalinna jõeäärsete rekreatsiooni- ja ettevõtlusaladega. Keskväljaku äärde ja uue silla juurde kerkib ka tulevikus uus riigimaja, tuues nii avalikud teenused kohalikule veelgi lähedamale.
Leia lähim avatud riigimaja
Pühi ekraanil paremale või vasakule
et liikuda maakondade vahel