Riigi Kinnisvara

Uudised > Valminud on Valga kohtu- ja riigimaja kunstiteos „Kujund linna keskel“

Valminud on Valga kohtu- ja riigimaja kunstiteos „Kujund linna keskel“

Erko Luhaaru maaliseeria „Kujund linna keskel“

Riigi Kinnisvara viis läbi kunstikonkursi, et leida parim kunstiteose ideelahendus Valga kohtu- ja riigimaja koosolekutesaali seinale. Võidutöö Erko Luhaaru maaliseeria „Kujund linna keskel“ on valminud.

Žürii tegi võidutöö valiku 19 kavandi hulgast. Viiest teosest koosnev maaliseeria iga teos on 2,1 meetrit kõrge ja 1,2 meetrit lai. Žürii hinnangul peegeldab Valga linna paisjärvede stiliseeritud kujundit edasi andev võidutöö voolavat ja vaheldusrikast Valga linna. Leitud on hea balanss jutustava kujundi ja abstraktsuse vahel.

„Valga linnastruktuuris on kõige jõulisema karakteriga linna keskel asuv paisjärvedest moodustuv kujund. Veskijärv, Jõekääru järv, Vahejärv, Rannajärv on Valga linna üks kõige äratuntavam sümbol. Pikk järvede ahel peegeldab oma olemuselt samu iseloomujooni nagu linn ise – piirilinn pole piir ega lõpp vaid voolav, jätkuv ja elav,“ tutvustab Erko Luhaaru valminud teost.

Kunstikonkursi võidutöö autorilt tellitava maaliseeria maksumus on 62 100 eurot.

Võidutöö autor Erko Luhaaru on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuri eriala, Brandenburgi Tehnikaülikooli magistriõppe European Architecture Dialogue, mille raames õppis kaheksas Euroopa arhitektuuri ja kunstiülikoolis, sh Berliini Kunstiülikoolis, Innsbrucki ja Tel Avivi ülikoolis. Luhaaru on tuntud eelkõige arhitektina, kelle huviks on ruumi mõtestamine ja elavdamine läbi arhitektuuri, installatsiooni või kunsti.

Akrüültehnikas tahvelmaalid on loodud kihtide valamistehnikas, kus igal 4 mm läbimõõduga kihil lastakse täielikult kuivada, eesmärk on järgneva kihiga saavutada ülevoolavuse efekt.

Muinsuskaitsealune hoone paikneb Valgas, aadressil Kesk tänav 12.

Vaata lähemalt:
https://www.rkas.ee/et/uudised/valga-riigi-ja-kohtumaja-kunstikonkursi-voitis-erko-luhaaru-maaliseeria-kujund-linna-keskel

  • Tiit Loim
  • Lõuna-Eesti Postimees
  • 15. september 2023

Loe järgmisena

Oleme alati koostööle avatud

Riigimajad teevad koostöö lihtsaks nii eri asutuste vahel kui ka kohaliku elaniku ja ametniku jaoks. Plaanime kõik riigimajad valmis ehitada 2030. aastaks. Tere tulemast lähimasse riigimajja!

Võta ühendust