Riigi Kinnisvara

Uudised > Tulevases riigimajas käib vilgas ehitustöö

Tulevases riigimajas käib vilgas ehitustöö

Hoone 2021. aastal enne renoveerimist.

 

Alates juuni algusest käivad Paide kohtumajas, tulevases riigimajas, ulatuslikud ehitustööd, et luua kvaliteetsed tingimused ja turvaline teenuskeskkond, kus tarbida avalikke teenuseid.
Ehituse käigus kohandatakse nii ajalooline kohtumaja kui ka selle juurdeehitis Väike-Aia tänaval 12 riigiasutusele, ühele ministeeriumi esindusele ja Pärnu maakohtule.
Töid teeb aktsiaselts Tartu Ehitus ja selle tütarettevõte osaühing Tera Ehitus ning need kestavad vähemalt järgmise suveni. Riigimaja peaks uksed avama 2024. aasta sügisel.
Tulevase Paide riigimaja välisilme muutub vähe, kuid olulisel määral uueneb sisearhitektuur. Maja saab uue esindusliku peaukse, mis tagab ratastooliga inimestele ligipääsu, ja paigaldatakse lipumastid.
Lisaks ehitatakse ümber parkla ning rajatakse jalgrattaparklad ja juhtteed vaegnägijatele. Samuti korrastatakse haljastust, mis parandab hoone üldist välimust ja loob meeldivama keskkonna.
6. septembrini kestab Riigi Kinnisvara ASi kunstikonkurss, et leida riigimajale parimad kunstiteoste ideelahendused.

Uudise allikas Järva Teataja.

  • 26. august 2023

Loe järgmisena

Oleme alati koostööle avatud

Riigimajad teevad koostöö lihtsaks nii eri asutuste vahel kui ka kohaliku elaniku ja ametniku jaoks. Plaanime kõik riigimajad valmis ehitada 2030. aastaks. Tere tulemast lähimasse riigimajja!

Võta ühendust