Riigi Kinnisvara

Uudised > Rohelise tänava riigimaja otsib konkursiga protsendikunsti

Rohelise tänava riigimaja otsib konkursiga protsendikunsti

Riigi Kinnisvara kuulutas välja Pärnu riigimaja kunstikonkursi, et leida parimad kunstiteose ideelahendused rekonstrueeritava riigimaja seintele. Riigimaja asub Pärnus, aadressil Roheline 64.

Loodavad taiesed hakkavad paiknema klientide ooteala seinal ja selle lähedal koridori seinal. Otsitavad ideelahendused võiksid sobituda riigimaja interjööriga ning positiivselt ja meeleolukalt tervitada riigimajja saabujat.

Otsitavad kolm taiest võiksid kanda üht läbivat ideed ja moodustada seeria, mille märksõnad oleksid näiteks keskkonnahoid; loodus; ilm ja kliima; keskkonnaprobleemid ja säästev areng, mis seostuvad majas paiknevate ametkondadega. Rohelise tänava riigimajas asuvad tööle keskkonnaamet, keskkonnaagentuur, maa-amet, keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiakeskus, põllumajandus- ja toiduamet ning põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet.

Taieste materjal ja tehnika on vaba ja need peaksid valmima järgmise aasta sügiseks. Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 15. märts. Võistlusjuhendi leiad Riigi Kinnisvara kodulehelt www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

Taiese paiknemisala Pärnu riigimajas
Taiese paiknemisala Pärnu riigimajas

 

Riigimajade eesmärk on riigiasutuste erinevad teenused kokku tuua ühte või paari valdkondlikku hoonesse, mis tähendab, et tulevikus puudub inimesel vajadus mööda linna seigelda ning leida aega erinevate asutustega suhtlemiseks. Töötaja jaoks on riigimaja kaasaegne ja ühine töökeskkond ning koostööala. Kliendi või külalise jaoks on riigimaja koht, kus on kerge ajada ametiasju.
2023. aastal valmiv riigimaja läbib täieliku sisearhitektuurse ja arhitektuurse rekonstruktsiooni arhitektuuribüroo Kuressaare Kommunaalprojekti lahenduste järgi. Algselt 1981. aastal ehitatud hoonele lisatakse juurde üks korrus ning suur nõupidamiste saal. Uus sisearhitektuurne lahendus pakub inspireerivat töökeskkonda, toetab ametite ja osakondade vahelist sünergiat.

Žüriisse kuuluvad Pärnu riigimaja Roheline 64 rekonstrueerimisprojekti autor Andrus Kilumets, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Andres Koort ja Kadri Toom ning Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Linda Lainvoo  ja Triin Ojari, Riigi Kinnisvara esindaja Kärt Vabrit ja hääletusõiguseta tehniline ekspert Rebeka Solveig Veltson.

Taiese paiknemisalad Pärnu riigimajas
Taieste paiknemisalad Pärnu riigimajas

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 50 200 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Preemiafondi suurus on kokku 2510 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

2011. aastal jõustus kunstiteoste tellimise seadus, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Kunstiteoste hinna ülempiir on alates 2021. aastast 110 000 eurot.

  • 06. detsember 2022

Loe järgmisena

Oleme alati koostööle avatud

Riigimajad teevad koostöö lihtsaks nii eri asutuste vahel kui ka kohaliku elaniku ja ametniku jaoks. Plaanime kõik riigimajad valmis ehitada 2030. aastaks. Tere tulemast lähimasse riigimajja!

Võta ühendust