Riigi Kinnisvara

Uudised > Riigi Kinnisvara otsib Kuressaare riigimaja kompleksi projekteerijat

Riigi Kinnisvara otsib Kuressaare riigimaja kompleksi projekteerijat

Lossi tn 7 enne renoveerimist

 

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja riigihanke, et leida projekteerija Kuressaare tulevase riigimaja kompleksi täielikuks rekonstrueerimiseks.

Projekti raames on kavas remont nii Lossi 7 aadressil asuvas kompleksi peahoones kui ka Lossi 7/1 asuvas kõrvalhoones, samuti Lossi 4a ja Kitsas 2 hoonetes, selgub hankedokumentidest. Riigimaja ehitus on planeeritud aastateks 2025–2026, avamine 2026. aastal.

Lossi 7 hoone on ehitatud 18. sajandil ning on tuntud vana politseimajana, kuna aastatel 1991–2012 asus seal politseijaoskond. Hoone on tunnistatud riiklikuks kultuurimälestiseks.

RKAS-i eesmärgiks on hoonetekompleksi rekonstrueerimisel kasutada muu hulgas nii aktiivseid kui ka passiivseid süsinikdioksiidi (CO2) koguemisiooni vähendavat lahendusi. Nendeks võivad olla näiteks päikesepaneelid; jäätmete liigiti kogumine; jalakäimise, jalgrataste, ühistranspordi kasutamise soodustamine; sadevee kogumine ja juhtimine parkimisaladelt; mitmekesiste rohealade loomine; energiavaiade, maakütte- ja/või jahutuse kasutamine; päikesevarjestus fassaadil; hooneautomaatikaga juhitav sisekliima ja valgustus; ning ajas muudetav ruumiplaneering.

Kuna hooned asuvad Kuressaare vanalinna muinsuskaitsealal, siis ei pea hoonete puhul energiatõhususe miinimumnõudeid järgima, kuid on soovitav leida parimad lahendused energiatõhususe parandamiseks.

Pakkumusi saab hankele esitada 17. juulini, hankeleping sõlmitakse 51 kuuks.

Vaata uudist siit.

  • 17. juuni 2023

Loe järgmisena

Oleme alati koostööle avatud

Riigimajad teevad koostöö lihtsaks nii eri asutuste vahel kui ka kohaliku elaniku ja ametniku jaoks. Plaanime kõik riigimajad valmis ehitada 2030. aastaks. Tere tulemast lähimasse riigimajja!

Võta ühendust