Riigi Kinnisvara

Uudised > Pärnu Postimees käis Pärnu Akadeemia 2 riigimajas tuuril

Pärnu Postimees käis Pärnu Akadeemia 2 riigimajas tuuril

Vastavatud riigimajast leiab haikusid, protsendikunsti ja moodsaid tehnikavidinaid

Ehitusmehed armastavad vana maja renoveerimist võrrelda sibula koorimisega: iga kiht võtab pisarad järjest rohkem voolama. Ligemale kaks aastat ehitustellingute taga peidus olnud Pärnu riigimaja renoveerimine on selle väite elav tõestus, aga eesriide langemise järel võib uusehitis särada kui pühademuna.

Nii tuli näiteks viienda korruse renoveerimisel välja, et eelmised ehitajad on praaki teinud ja jätnud soojustuse tuuletõkkeplaadiga korralikult katmata.
“Soojustusvill oli süsimust,” meenutas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Tõnu Lensment ehitustööde üht ootamatumat üllatust.

Selle põhjuste uurimisel tuli laborist õnneks vastus, mis murekoorma kõvasti kergemaks tegi: must kiht on vaid õhusaaste, mitte midagi tõsisemat.

Teisi nii suuri üllatusi ehitustööde ajal ette ei tulnud, kuid hoobi ehitustööde plaanipärasele edenemisele panid esitise peatöövõtja osaühingu Haart Ehitus tarnemured ja pankrotti minek, mistõttu venis kuue asutuse uude majja kolimine pea poole aasta võrra edasi ja sai teoks alles eelmise aasta lõpus.

Riigi Kinnisvara projektidirektori Kärt Vabriti sõnutsi läks uue ehitaja leidmine siiski suuremate tõrgeteta ja paljud alltöövõtjadki, kes maja juba tundsid, said võimaluse tuttaval ehitustandril jätkata.

  • 17. jaanuar 2023

Loe järgmisena

Oleme alati koostööle avatud

Riigimajad teevad koostöö lihtsaks nii eri asutuste vahel kui ka kohaliku elaniku ja ametniku jaoks. Plaanime kõik riigimajad valmis ehitada 2030. aastaks. Tere tulemast lähimasse riigimajja!

Võta ühendust