Riigi Kinnisvara

Uudised > Endine maavalitsuse hoone Jõhvi kesklinnas läbib uuenduskuuri

Endine maavalitsuse hoone Jõhvi kesklinnas läbib uuenduskuuri

Keskväljak tn 1 hoone enne renoveerimist.
Keskväljak tn 1 hoone enne renoveerimist.

 

Pärast maavalitsuste sulgemist aastaid Jõhvi kesklinnas pooltühjalt seisnud haldushoone läheb renoveerimisele ning seejärel koondatakse sinna erinevad riigiasutused.

Riigi Kinnisvara ASi ida piirkonnajuht Margo Merirand ütles, et Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on kuulutanud välja riigihanke, et leida Jõhvis Keskväljak 1 asuva hoone rekonstrueerimise projekteerimistöödeks peatöövõtja. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 11. september.

Maavalitsuse asemele riigimaja
Endisesse Ida-Viru maavalitsuse hoonesse kavandatakse Jõhvi riigimaja. Sinna kolivad kokku sellised riigiasutused nagu näiteks sotsiaalkindlustusamet, tööinspektsioon, Eesti rahvakultuuri keskus, muinsuskaitseamet ja justiitsministeeriumi vanglate osakond.

Jõhvi riigimajja on kavandatud töökohad umbes 90 inimesele. Lisaks on sinna planeeritud kuni 4 kaugtöökohta. “Kaugtöökohad on avaliku sektori töötajatele loodud töökohad, mis pakuvad mugavat ja turvalist võimalust teha tööd oma igapäevasest kontorist eemal,” sõnas Merirand.

Rekonstrueeritav hoone on kolmekorruseline ning selle suletud netopindala on 2650 m². Tegemist on 1954. aastal valminud hoonega, mis on ehitismälestis. Tööde käigus nüüdisajastatakse hoone tehnosüsteemid ja koostatakse uus ruumiplaneering. Rekonstrueerimisel keskendutakse hoone sisekliima tagamisele ja töötingimuste parandamisele, rääkis Margo Merirand.

Rahandusministeerium käivitas koostöös Riigi Kinnisvaraga riigimajade projekti 2017. aastal. Riigimajade laiem eesmärk on riigi, sh asutuste soov kodanikke teenindada parimal võimalikul viisil ning lihtsustada riigi ja kodaniku vahelist suhtlemist. Kava kohaselt peavad kõik riigimajad olema valmis aastatel 2024-2025.

Loe pikemalt siit.

  • 15. august 2023

Loe järgmisena

Oleme alati koostööle avatud

Riigimajad teevad koostöö lihtsaks nii eri asutuste vahel kui ka kohaliku elaniku ja ametniku jaoks. Plaanime kõik riigimajad valmis ehitada 2030. aastaks. Tere tulemast lähimasse riigimajja!

Võta ühendust